تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۲:۵۱
کد مطلب : 57348
یک پیشنهاد به شهرداری آبادان:

برای آبادان مانتیور اعلام میزان آلودگی هوا نصب کنید

عصر آبادان: به شهرداری آبادان پیشنهاد می دهیم برای اینکه مردم در جریان میزان آلودگی هوا و وضعیت هشدار آن قرار بگیرند مانند شهرهای بزرگ کشور مانتیور مربوطه را در این شهر راه اندازی کنند.

abadan-monitor

عصر آبادان: چند سالی است که هوای آلوده ، کلان شهر هایی همچون تهران و برخی مراکز استان های صنعتی را با چالش جدی مواجه کرده است.

هوایی که امکان تنفس آسان را بر شهروندان سخت کرده و همه روزه بیماران تنفسی را بیش از گذشته روانه بیمارستان ها می کند.

علاوه بر این وجود ریزگردهایی که گفته می شود منشأ آنان سرزمین عربستان است در استان های غربی و جنوبی کشور سلامت مردم این مناطق را به مخاطره انداخته است.

ضمن اینکه شرایط اقلیمی و وضعیت کشاورزی این مناطق تحت تاثیر ریزگردها به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

از این لحاظ ،شاید به جرات بتوان گفت که در کل کشور استان خوزستان و  از میان شهرستان ها ، آبادان آسیب پذیرترین مناطق کشور محسوب می شوند.

با این حال برای حل این مشکل ، وعده هایی به مردم داده شد که از نزدیک ترین انها می توان به وعده رئیس جمهور روحانی در سفر اخیر به خوزستان اشاره کرد اما در این یکسال شرایط بهتر که نشد بدتر هم شد.

آنچه اما به نظر می رسد می توان صورت داد آماده سازی شهروندان برای مقابله با این پدیده نامیمون است. طوری که بصورت روزانه از میزان آلودگی هوا با خبر شوند و البته راه های ایمن سازی و جلوگیری از نفوذ سموم احتمالی معلق در هوا را سد کنند.

لذا پیشنهاد می شود شهرداری آبادان به مانند سایر کلان شهرهایی که با این مشکل مواجه اند نسبت به نصب مانیتور اعلام وضعیت آلودگی هوا اقدام کند تا با هشدارهایی که داده می شود مردم بیشتر از گذشته مراقبت های لازم را صورت دهند.

نکته اینجاست که شهرداری برای انجام این مهم کار سختی برای توجیه اعضای شورای شهر ندارد چون آبادان به اندازه کافی صنعتی است و به علاوه اینکه ، از اولین مناطقی است که در معرض ورود ریزگردها به کشور است. ضمن اینکه هوای به شدت آلوده آبادان در چند روز اخیر که گفته می شود منشأ آن گازهای خروجی از پالایشگاه وشرکت ایرانول بوده ، گواه محکمی برای قانع کردن آنهاست.

این را هم اشاره کنیم که نصب این مانیتور همچنین می تواند برای آگاهی از وضعیت بحران‌های آب و هوایی و میزان بارش‌ها مورد استفاده قرار گیرد تا آمادگی لازم را به مردم و مسئولان برای ایجاد ساز و کار مناسب جهت مقابله با هر گونه رخداد جوی بدهد.