تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , دی, ۱۳۹۳ | ۰۸:۰۱:۰۷
کد مطلب : 65149
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان:

۶۵۰ هزار بی سواد در استان وجود دارد/یک سوم بی سوادان اولیای دانش آموزان هستند

محمد تقی زاده گفت:در استان خوزستان ۶۵۰ هزار بی سواد وجود دارد که یک سوم از این بی سوادان اولیای دانش آموزان هستند که با اجرای طرح پالایش اسمی، اطلاعات از مناطق استخراج شده است تا زمینه شرکت اولیای بی سواد دانش آموزان در دوره های بی سوادی مهیا گردد.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ،محمد تقی زاده  مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان دوشنبه در شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری خوزستان  با اشاره به توزیع کتاب سلامت در واحدهای آموزشی استان خوزستان گفت: در این کتاب که ویژه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول تدوین شده است، سعی شده مهارت های زندگی سالم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را به دانش آموزان آموزش دهیم.
محمد تقی زاده در ادامه با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاههای دولتی در امر سواد آموزی گفت: در استان خوزستان ۶۵۰ هزار بی سواد وجود دارد که یک سوم از این بی سوادان اولیای دانش آموزان هستند که با اجرای طرح پالایش اسمی، اطلاعات از مناطق استخراج شده است تا زمینه شرکت اولیای بی سواد دانش آموزان در دوره های بی سوادی مهیا گردد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به تحت پوشش آموزشی قرار دادن ۶۴ هزار نفر نوآموز دوره پیش دبستانی در سال تحصیلی جاری در استان خوزستان گفت: این آمار در مقایسه با سال تحصیلی گذشته که ۳۲ هزار نفر بوده است رشد صد درصدی داشته است.

گفتنی است براساس آخرین سرشماری انجام شده در گروه سنی زیر ۵۰ سال، ۳.۵ میلیون نفر در کشور بیسواد هستند

 

منبع: رهیاب