تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۹:۵۱
کد مطلب : 66873

رنو ۵ یکی از خاطره انگیزترین خودروهایی است که بچه های دهه ۶۰ و ۷۰ به یاد دارند. تعداد بیشماری از این خودروی هاچ بک کوچک در خیابان ها تردد می کرد و مدل های مختلفی از روی آن ساخته و روانه بازار شد.

این خودرو نه تنها در ایران بلکه در اروپا نیز طرفداران بسیاری داشت و سال های به عنوان یکی از بهترین خودروهای هاچ بک شناخته می شد.رنو برای آنکه یاد این خودروی نوستالژیک را زنده کند طرحی را برای آینده آن در نظر گرفته است.

ماتیچ ویتلیچ، طراح اسلوونیایی یک خودرو کاملا جدید و زیبا را بر پایه رنو ۵ به کارخانه تحویل داده است و آنها نیز اعلام کرده اند در آینده اقدام به ساخت این خودرو جالب خواهند کرد.

طرح جدید رنو ۵ قرار است به همان اندازه گذشته ساده باشد اما استفاده از ابزارهای مدرن در آن بیشتر شده است. همچنین هزینه ساخت آن نیز پایین آمده تا قیمتش زیاد نشود.

نکته جالب در مورد سقف رنو جدید است که انعطاف پذیر بوده و اگر وسیله بزرگی درون خودرو قرار دهید سقف قادر به تغییر شکل و گرفتن شکل وسیله است.

طرحی برای خودروی خاطره انگیز+عکس

این ایده ساده می تواند دوباره تمام جذابیت ها و سادگی رنو ۵ را با خود به ارمغان بیاورد و شاید دوباره رنو قادر به ساخت خودرویی باشد که تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار دهد.

طرحی برای خودروی خاطره انگیز+عکس

منبع: باشگاه خبرنگاران