تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۳:۲۰
کد مطلب : 60602
امام جمعه موقت اهواز در گفتگو با رهیاب:

۹ دی پایانی بر فتنه نبود بلکه جلوی ابعاد بیشتر فتنه ۸۸ را گرفت/کسانی که می خواهند فتنه ۸۸ فراموش شود ابعاد این فتنه را نشناخته اند

عصر آبادان:حجت الاسلام حسن زاده اظهار داشت: میرحسین موسوی در انتخابات رای نیاورد او باید این را می پذیرفت اما نه خودش این موضوع را پذیرفت نه کسانی که از او حمایت می کردند این ریشه در هواهای نفسانی داشت به اسم انتخابات،ضدانقلاب و سلطنت طلب ها اراذل و اوباش را به صحنه آوردند.

 

حجت الاسلام  “سید ابوالحسن حسن زاده” امام جمعه موقت اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص حماسه ۹ دی و ابعادفتنه ۸۸ اظهار داشت:اهمیت شناخت حماسه ۹ دی به شناخت درست فتنه ۸۸ باز می گردد اگر ابعاد فتنه و عمق کینه های دشمنان خارجی و همراهان داخلی آنها شناخته شود به اهمیت ۹ دی بیشتر پی برده می شود.

وی ادامه داد:بعد از انقلاب،فتنه های زیادی داشتیم و فتنه چیز جدیدی نبود از فتنه شریعتمداری و حزب جمهوری خلق مسلمان تا فتنه بنی صدر و ۱۴ اسفند را تجربه کردیم لذا فتنه ۸۸ چیز تازه ای نبود اما ابعاد جدیدی در این فتنه وجود داشت که در گذشته سابقه نداشت.

حجت الاسلام حسن زاده تصریح کرد:یکی از ویژگی های فتنه متاسفانه همراهی کسانی بود که سابقه بسیار خوبی داشتند و تا روزهای آخر عمر حضرت امام، مورد تایید وی بودند و از کسانی بودند که مورد عنایت رهبر معظم انقلاب بودند.

وی افزود:پیروی از شیطان موجب شد تا در فتنه ۸۸ همراهی با دشمنان نظام و انقلاب کنند و این یکی از نکات قابل توجه در فتنه ۸۸ بود دشمن بعد از انقلاب اینگونه امیدوار نشده بود.

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد:انقلاب اسلامی چون به سلطه آمریکا و انگلیس و اسرائیل در ایران پایان داد اینها با انقلاب دشمن شدند و این دشمنی را حفظ کردند فتنه ۸۸ دشمن را امیدوار کرد.

وی ادامه داد:در فتنه ۸۸ جریان هایی که هیچ وقت نمی توانستند خود را به جریان های اجتماعی برسانند از جمله سلطنت طلبها و منافقین به صحنه آمدند و با کسانی که از جنس انقلاب بودند و سوابق خوبی داشتند همراهی کردند و به اسم تقلب و انتخابات این فتنه را به وجود آوردند.

حسن زاده عنوان داشت:۹ دی پایانی بر فتنه نبود بلکه جلوی ابعاد بیشتر این فتنه را گرفت و یک سدی در برابر فتنه گری ها بود نیاز است همیشه به ۹ دی توجه کرد چون کسانی که در فتنه بودند از مواضع خود برنگشتند اظهار ندامت و پشیمانی نکردند و این به معنای ان نیست که نظام بنای لجاجت دارد بلکه آنها واقعا باید متوجه عملکرد غلط خود بشوند در خیلی ها این را ندیدیم البته بعضی ها به اشتباهات خود اقرار کردند.

وی ادامه داد:بعضی بهانه ها هم دست اینها داده شد تجمع یکشنبه بعد از انتخابات که به عنوان جشن پیروزی احمدی نژاد برگزار شد کار غلطی بود و مقام معظم رهبری هم مخالفت کردند اما فتنه گران وقتی مسئله اصل نظام مطرح شد بازهم تشخیص ندادند یا نخواستند به تشخیصی که خیلی هم مشکل نبود عمل کنند.

امام جمعه موقت اهواز خاطر نشان ساخت:ریشه فتنه ها در هواهای نفسانی است والا جمله امام خمینی که پشتبان ولایت فقیه باشید تا به نظام آسیبی وارد نشود جمله روشنی است و نیاز به تفسیر ندارد.

وی افزود: میرحسین موسوی در انتخابات رای نیاورد او باید این را می پذیرفت اما نه خودش این موضوع را پذیرفت نه کسانی که از او حمایت می کردند این ریشه در هواهای نفسانی داشت به اسم انتخابات،ضدانقلاب و سلطنت طلب ها اراذل و اوباش را به صحنه آوردند.

 

حسن زاده گفت:فتنه یک بحث شخصی نیست و کسانی که می خواهند فتنه ۸۸ فراموش شود ابعاد فتنه را نشناخته اند و به خاطر مسائل سیاسی و جناحی دنبال فراموشی فتنه هستند قطعا اگربصیرت و آگاهی همراه تقوا و تعهد وجود داشته باشد نمی تواند فتنه را محکوم نکند.