تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۵:۴۷
کد مطلب : 66089
مدیر عامل شرکت گاز خوزستان:

۹۵درصد گاز خوزستان به پتروشیمی ها ،پالایشگاهها و صنایع اختصاص دارد/۷۲ شهر استان گاز دارند

سید ناصر حسینی نژاد اظهار داشت: ۹۳ درصد مناطق شهری را در تحت پوشش قرار داده ایم چیزی در حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰کیلومتر شبکه ها و خطوط انتقال گاز در استان اجرا شده است از۷۹ شهر استان ۷۲ تا شهر گاز دارد و در بخش روستایی ۵۳ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش هستند

 

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، سید ناصر حسینی نژاد مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:  ۹۳ درصد مناطق شهری را در تحت پوشش قرار داده ایم چیزی در حدود ۱۳ هزار و  ۵۰۰کیلومتر شبکه ها و خطوط انتقال گاز در استان اجرا شده است از۷۹ شهر استان ۷۲ تا شهر گاز دارد و در بخش روستایی ۵۳ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش هستند.

حسینی نژاد گفت:شهر آبادان نسبت به سایر شهرهایی که کار کرده ایم عقب بوده است خوشبختانه در سال جاری تعداد زیادی از پروژه ها را تعریف کرده ایم و به زودی در آبادان بیش از ۲۰ پروژه را پیگیری می کنیم تا کل آبادان را تحت پوشش گاز قرار دهیم.

وی ادامه داد:شهرهایی که فاقد گاز هستند بخشی از آن به منابع و توجیه اقتصادی پروژه برای دولت برمیگردد در بعضی شهرها فعلا به دلیل مشکلات مالی وهزینه بالا دنبال شیوه های دیگری گاز رسانی هستیم بعضی شهرها مثل اندیکا وآبژدان در دست مطالعه هستند و دنبال این هستیم تا گاز آن ها را به صورت CNG  تامین کنیم.

دیر عامل شرکت گاز استان خوزستان تصریح کرد:مصرف روزانه  گاز در استان خوزستان به طور متوسط ۴۰ میلیون متر مکعب گاز می باشد البته در استان در زمستان ۸ میلیون متر مکعب در بخش خانگی استفاده می شود اما در کل سال جمع میزان مصرفی ۹۵ درصد به پتروشیمی ها،پالایشگاه ها ،صنایع و نیروگاه ها اختصاص دارد.

وی در پایان گفت: تاخیر در پرداخت قبوض گاز در بعضی از شرکت ها و CNG ها بزرگترین مشکل ماست که امیدوارم با همت بیشتر مدیران صنایع و متولیان جایگاه ها این مسئله هم حل شود.

 

منبع: رهیاب